Nevyhnutnou súčasťou každej kúpeľne sú vodovodné batérie. Dotvárajú vzhľad kúpeľne. Preto by ich výber nemal byť podceňovaný. Pri rozhodovaní by sa mal brať ohľad nielen na dizajn, farbu ale aj na úspornosť a komfort pri používaní.

V ponuke existuje niekoľko typov vodovodných batérií, ako napr. umývadlové, vaňové, sprchové a bidetové batérie. K najbežnejšie používaným batériám v domácnostiach patria pákové batérie. Pri retro dizajne sú skôr uprednostňované kohútikové ovládania. Praktický spôsob ovládania vody majú termostatické batérie, kde je teplota vody udržiavaná a mení sa iba prietok vody. Vo verejných priestoroch – reštaurácie, verejné budovy, sa zvyknú používať senzorové batérie.

Rozhodujúcim prvkom pri výbere batérií je aj umiestnenie batérie. Na výber je viacero spôsobov ako stojankové, nástenné alebo podomietkové batérie (ich telo je zabudované v stene, nad omietkou vytŕča iba ovládanie batérie).

Vhodnou voľbou do sprchových kútov sú horné – hlavové sprchy alebo stropné sprchy. Tie je možné použiť pri podomietkovom systéme, poprípade klasickej stenovej montáži – nadomietkové systémy.

Je dobré spomenúť aj viaceré spôsoby napúšťania vane – stenová klasická batéria, termostatická batéria, podomietková batéria s napúšťaním cez výtokové rameno, alebo vaňový sifón.

Dodávame batérie týchto výrobcov: